• Konkurs!

          • Przystanek Zdrowik zaprasza do udziału w konkursie!

            1. Rozwiąż krzyżówkę znajdującą się na papierowym formularzu dostępnym w doczepionej do automatu kieszeni.

            2. Wpisz na formularzu hasło, które wyłoni się z krzyżówki.

            3. Ułóż wierszyk z tym hasłem, składający się co najmniej z 3 zdań oraz zapisz go na odwrocie formularza lub narysuj rysunek związany z hasłem.

            4. Wypełnij formularz swoimi danymi i wrzucić go wraz ze zgodą rodzica/opiekuna prawnego do pojemnika znajdującego się przy automacie lub na portierni szkoły.

             

            Szczegóły w Regulaminie Konkursu

             

        • Świetlicowe sprzątanie Ziemi z klasą 2D i 3B
          • Świetlicowe sprzątanie Ziemi z klasą 2D i 3B

          • Z okazji Dnia Ziemi, w dniu 24 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 2d i 3b zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, wzięli udział w akcji ekologicznej. Obie klasy ruszyły na spacer w kierunku ul. Królewieckiej, a następnie udały się na tereny zielone przy stawie maślickim, gdzie z pełnym zaangażowaniem i entuzjazmem przystąpiły do wspólnego sprzątania okolicy.

            Inicjatywa ta miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci, zaangażowanie dzieci w troskę o naszą planetę i zachęcenie do dbałości o środowisko naturalne.Była to również doskonała forma spędzania czasu na świeżym powietrzu i integracji w grupie.

            Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Poprzez czynny udział, uczniowie nie tylko przyczynili się do poprawy czystości swojego otoczenia, ale również nauczyli się, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Ich entuzjazm i zaangażowanie są dowodem na to, że nawet najmłodsi mogą mieć wielki wpływ na środowisko.
            W podziękowaniu za udział w wydarzeniu, każdy uczestnik wyprawy otrzymał medal ekologa „W trosce o Ziemię”. Opiekunowie akcji dziękują serdecznie wszystkim za zaangażowanie.

            Z pewnością ta inicjatywa zostanie powtórzona.

             

            Roksana Garncarek 

            Katarzyna Mikuła 

            Iwona Opalińska

        • W Akademii Pana Kleksa
          • W Akademii Pana Kleksa

          • Klasy 1d i 1b wybrały się na niezwykłą wycieczkę do Akademii Kleksa. Wszyscy uczniowie z wielkim entuzjazmem oczekiwali tego dnia, ponieważ słyszeli, że to miejsce, gdzie spełniają się największe dziecięce marzenia.

            Nasza przygoda rozpoczęła się o godzinie 12:00, kiedy zebraliśmy się przed szkołą. Po sprawdzeniu obecności wsiedliśmy do autokaru, który zabrał nas do Akademii. Już podczas podróży wszyscy byli podekscytowani, wymieniając się domysłami na temat tego, co nas tam czeka.

            W Akademii Pana Kleksa czekały na nas niezwykłe lekcje. Dzieci brały udział w kleksografii oraz kolorystyce, używając proszków holi, dzięki którym nie tylko kleksy były kolorowe. Były też zajęcia z kleksologii. Nie zabrakło  kleksogimnastyki, łapania much baniek mydlanych, zoologii i bajkowej geografii. Po całym dniu pełnym wrażeń, nadszedł czas na pożegnanie. Pan Ambroży wręczył nam małe upominki, które miały nam przypominać o tej niezwykłej przygodzie. Pełni wrażeń i z szerokimi uśmiechami na twarzach wróciliśmy do autokaru, a następnie do szkoły.

            Wizyta w Akademii Kleksa była niezapomnianym doświadczeniem. Dzięki niej mogliśmy przenieść się do świata fantazji, nauczyć się wielu nowych rzeczy i przeżyć wspaniałe przygody. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że chętnie wróciliby do Akademii Kleksa, by przeżyć kolejne magiczne chwile.

            Wychowawczynie: Joanna Petri i Magdalena Zielińska

        • Dzień Ziemi w świetlicy
          • Dzień Ziemi w świetlicy

          • Dnia 22 kwietnia każdego roku obchodzony jest Dzień Ziemi. Jest, to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody, a to dlatego, że powinniśmy dbać o środowisko wcielając się w rolę ekologów. Z tej okazji w świetlicy szkolnej przeprowadziliśmy wiele działań dotyczących zagadnień ekologicznych, mających na celu wychowanie uczniów w duchu miłości i szacunku do przyrody. Wspólnie z wychowankami rozmawialiśmy na temat, jak można szanować naszą planetę oraz przypomnieliśmy, co to jest recykling i dlaczego należy segregować odpady. Podczas zajęć wykonaliśmy również z uczniami prace plastyczne, a każda grupa świetlicowa zrobiła plakat z tej okazji.

             

            Monika Cichoń

            Roksana Garncarek

            Katarzyna Mikuła

            Iwona Opalińska

        • Wycieczka do Instytutu Fizyki Doświadczalnej
          • Wycieczka do Instytutu Fizyki Doświadczalnej

          • Dnia 30.04.2024 klasy 1f, 2e i 2g udały się na wycieczkę do Instytutu Fizyki Doświadczalnej we Wrocławiu. Uczniowie zwiedzali Instytut, laboratorium oraz salę wykładową Wydziału Fizyki i Astronomii. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w doświadczeniach pokazujących, jakie są podstawowe rodzaje ruchu: zderzenia, bezwładność, równia pochyła, antygrawitacyjne wtaczanie, ruch obrotowy oraz najbardziej spektakularny pokaz powietrza w Ruchu Bernoulli. Były wybuchy, iskry, dym i zderzenia! Uczniowie wraz z wychowawcami obserwowali niesamowite doświadczenia z zapartym tchem.

            Iwona Nogaj

        • I Mistrzostwa Szkoły - "Kilometrami zadbajmy o endorfiny".
          • I Mistrzostwa Szkoły - "Kilometrami zadbajmy o endorfiny".

          • Poniżej przedstawiamy wyniki I Mistrzostw Szkoły pn. „ Kilometrami zadbajmy o endorfiny”, które odbyły się z wykorzystaniem technologii informacyjnej w dniach od 1 do 5 maja 2024r.

            KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA:

            I MIEJSCE KLASA 4B z wynikiem 224,2 km
            II MIEJSCE KLASA 4G z wynikiem 129,36 km
            III MIEJSCE KLASA 5F z wynikiem 106,91 km

            KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA W KATEGORII BIEG/MARSZ:

            I MIEJSCE LEON P. - KL. 6D z wynikiem 80,8 km
            II MIEJSCE TYMON J. - KL. 4G z wynikiem 74,4 km
            III MIEJSCE BARTOSZ H.- KL. 6B z wynikiem 69,53 km

            KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA W KATEGORII ROWER/ŁYŻWOROLKI:

            I MIEJSCE KLARA W. - KL. 4B z wynikiem 108 km
            II MIEJSCE DOMINIK K. - KL. 4D z wynikiem 74,27 km
            III MIEJSCE MARIA J. - KL. 4B z wynikiem 43,65 km

            Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za udział w rywalizacji sportowej i wspólnej zabawie. 
            Już dzisiaj zapraszam do udziału w drugiej edycji mistrzostw, które odbędą się podczas przyszłorocznej majówki. Uczniowie szykujcie formę bo w tych mistrzostwach może wystartować każdy z Was!

             

            Hanna Musiał - Krzywiecka

        • Maśliczaki na tropie wiosny wyróżnieni
          • Maśliczaki na tropie wiosny wyróżnieni

          • Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszych uczniów z kl. 2e i 2b - Maśliczaków na tropie wiosny, biorących udział w ogólnopolskim projekcie społecznym Młodzi w akcji.Wiosna. W marcu podczas zajęć świetlicowych uczniowie brali udział w festiwalu internetowym organizowanym przez CEO w Warszawie, o czym informowaliśmy na stronie szkoły.

            Maśliczakom udało się wykonać wszystkie pięć zadań w wyznaczonym czasie oraz zaciekawić organizatorów, co zostało docenione i nagrodzone. Uczniowie otrzymali dyplom, pudło słodyczy oraz gry planszowe. Udział w festiwalu był dla nich okazją do świetnej zabawy, rozwijania kreatywności, doskonalenia umiejętności współpracy w grupie oraz integracji. Ponadto pozwolił uczniom poczuć się częścią większej społeczności szkolnej, ponieważ w festiwalu brało udział 65 szkół z całej Polski.

            Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

             

            Zadania wykonane przez uczniów zostały zamieszczone na platformie stworzonej przez organizatora akcji CEO.

            https://padlet.com/angazuj_obywatelsko/festiwal-m-odzi-w-akcji-aweg0kq7jd21ccai

             

            koordynatorki projektu

            Iwona Opalińska i Beata Tomaszewska

        • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w świetlicy
          • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w świetlicy

          • 8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, który w tym roku przypada na 8-15 maja. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem ,,Biblioteka - miejsce na czasie’’.

            Z tej okazji w świetlicy zorganizowane zostały zajęcia, mające na celu promowanie bibliotek i czytelnictwa. Nauczyciele przybliżyli dzieciom zawód bibliotekarza, jego codzienne obowiązki oraz kwalifikacje i predyspozycje do pracy, jakie powinien posiadać. Uczniowie wykonali również zakładki do książek według własnego projektu, okładki do wymyślonych przez siebie książek oraz piękne rysunki promujące czytelnictwo.

            Ponadto w naszej szkolnej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie kl. 1b i 1d. Mieli oni okazję poznać organizację przestrzeni w bibliotece, sposób  rozmieszczenia książek, zapoznać się dostępnym księgozbiorem i dokonać pierwszego wypożyczenia. Dodatkowo poznali zasady zachowania w bibliotece oraz korzystania z książek.

            Uczniowie klasy 2b i 2e wykonali kwiatowe obrazki dla naszej Pani Bibliotekarki oraz Pracowników MBP z Filii nr 7 we Wrocławiu, które osobiście wręczyli Bibliotekarzom składając im życzenia z okazji ich święta i dziękując im za ich codzienną pracę.

            Niech moc tych życzeń będzie z Nimi przez cały rok!

             

            Agnieszka Maciejewska i Iwona Opalińska

        • Ogólnopolski Dzień Bibliotekarrza i Bibliotek
          • Ogólnopolski Dzień Bibliotekarrza i Bibliotek

          • W dniu 8 maja obchodzilismy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji w naszych bibliotekach szkolnych przy ul. Suwalskiej i ul. Lubelskiej został przeprowadzony konkurs - ''Czytam - rozumiem - pamiętam", w którym udział wzięło blisko 40 uczniów. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za liczny udział w tym wydarzeniu, w najbliższym czasie otrzymacie nagrody.

            W tym dniu rozstrzygnięty został także wcześniejszy konkurs bieblioteczny - ''Pożeracze książek". Uczniowie klas 1-8 chętnie wzięli w nim udział. Ostatecznie zostały wyłonione osoby, które wytrwały do końca i zgodnie z zasadami konkursu przeczytały 5 książek z różnej kategorii. Dodatkowo należało wykonać po 2 wyzwania.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

             

            Jolanta Nowak, Monika Kicman.

        • Świetlicowe warsztaty ceramiczne w klasie 3a
          • Świetlicowe warsztaty ceramiczne w klasie 3a

          • Z okazji Światowego Dnia Sztuki, który przypadał na datę 15.04.2024r. w świetlicy przy ulicy Fromborskiej uczniowie klasy 3a mieli okazję wziąć udział w wielu artystycznych zajęciach trwających przez cały tydzień.

            Jednymi z nich były warsztaty ceramiczne, podczas których pracowaliśmy z gliną samoutwardzalną, którą następnie malowaliśmy. Powstały wyjątkowo twórcze dzieła m.in. filiżanki, talerze, podstawki, a także figurki ulubionych bohaterów uczniów. Zajęcia przypadły dzieciom do gustu, co było widoczne w ich zaangażowaniu oraz w efekcie końcowym. Chętne osoby podjęły się również malowania toreb płóciennych, co również sprawiło wiele radości, jednocześnie ukazując kreatywność naszej grupy.

            Podsumowaniem Tygodnia Sztuki był pokaz kolorowych świateł wraz z podkładem muzycznym przygotowany przez naszego ucznia Janka, dzięki któremu nasza świetlica na chwilkę rozbłysła - za co serdecznie mu dziękujemy. To był pracowity i wyjątkowo twórczy czas naszych trzecioklasistów 😊

            Martyna Tokarz

        • Wiosenny bal
          • Wiosenny bal

          • W naszej szkole 23 kwietnia odbyła się dyskoteka dla klas 6-8. Uczniowie przed imprezą głosowali na motyw wydarzenia. Największą liczbę głosów zdobył motyw hawajski. Przebrania uczniów oraz dekoracje sprawiły, że poczuliśmy powiew lata. 

            Podczas dyskoteki jeden z naszych uczniów grał na syntezatorze. Dzięki rodzicom chłopca imprezę dodatkowo uatrakcyjnił profesjonalny sprzęt. Całość dopełniła fotobudka, sfinansowana przez Radę Rodziców. 

            Mamy nadzieję, że uczniowie będą miło wspominać to wydarzenie. Zachęcamy do obejrzenia relacji z imprezy. 

             

            Anna Mamla 

            Paulina Stróżka

        • Obchody 233 rocznicy Konstytucji 3 Maja i innych majowych świąt państwowych
          • Obchody 233 rocznicy Konstytucji 3 Maja i innych majowych świąt państwowych

          • W naszej szkole uczniowie klas 4-8 na lekcjach historii brali udział w pogadankach dotyczących majowych świąt państwowych: 1 Maja-Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz  3 Maja – Dzień Konstytucji 3 Maja uchwalonej w 1971roku.

            Uczniowie obejrzeli również filmy dotyczące uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.

            Klasy: 4a, 4c, 4d, 4f, 7b,7d, 8a i 8c pod kierownictwem pani Elżbiety Waligóry uczestniczyły w projektach związanych z konstytucją i symbolami narodowymi, których celem było przybliżenie historii oraz wzmacnianie uczuć patriotycznych, a także integracja zespołów.

            Chętni ze wszystkich klas 4-8 mogli przygotować plakaty dotyczące Konstytucji 3 Maja.

            Prace uczniów zostały powieszone w holach szkolnych przy ul. Suwalskiej i Lubelskiej, a także w gabinetach historycznych.

             

            Elżbieta Waligóra

        • Wiosna pełna niespodzianek w SP nr 26 - gra terenowa
          • Wiosna pełna niespodzianek w SP nr 26 - gra terenowa

          • 25 kwietnia Maśliczaki na tropie Wiosny (kl. 2b i 2e) biorący udział w programie Młodzi w Akcji. Wiosna podczas zajęć świetlicowych otrzymały list od nietypowego nadawcy. Pani Wiosna zaprosiła ich do wspólnej zabawy i udziału w grze terenowej. 

            Zadaniem uczniów było rozwiązanie dziesięciu zadań. Wśród nich była m. in. wiosenna krzyżówka, wykreślanka, zagadki oraz rebusy. Zadania miały charakter interdyscyplinarny. Dzieci musiały np. rozpoznać nazwy wiosennych kwiatów i poprawnie je zapisać pod zdjęciami, wykazać się znajomością tabliczki mnożenia, alfabetu, aktywnością fizyczną przy wykonywaniu zadań ruchowych, ale również spostrzegawczością, logicznym myśleniem, umiejętnością rozwiązywania problemów oraz współpracy. Zmierzyły się także z rozszyfrowywaniem hasła zakodowanego według skomplikowanego schematu. 

            Uczniowie doskonale poradzili sobie z wszystkimi zadaniami. Na koniec, ich wysiłki zostały nagrodzone, w miejscu wskazanym przez Panią Wiosnę czekała na nich obiecana niespodzianka - koszyczek słodkości. Zabawie towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji, dużo radości i satysfakcji po wykonaniu każdego kolejnego zadania. Ponadto gra terenowa była doskonałą okazją do rozwijania umiejętności współdziałania w grupie oraz integracji międzyklasowej uczniów.  

            Dziękujemy rodzicom uczniów kl. 2b i 2e za przemiłą, owocną współpracę oraz wsparcie naszych inicjatyw, dzięki któremu możemy organizować dla naszych podopiecznych różnego rodzaju działania i atrakcje.

             

            Iwona Opalińska

            Beata Tomaszewska

             

        • Światowy Dzień Sztuki
          • Światowy Dzień Sztuki

          • 15 kwietnia na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Sztuki, który został ustanowiony z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia sztuk Plastycznych na cześć urodzin Leonarda da Vinci – najwybitniejszego twórcy w historii sztuki.

            Obchody Międzynarodowego Dnia Sztuki mają na celu promowanie sztuki i zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat tego, jak ważną rolę odgrywa sztuka dla rozwoju człowieka. Sztuka to skarbnica kreatywności, innowacyjności i różnorodności kulturowej, dostępna dla wszystkich ludzi na całym świecie. Pełni także istotną rolę w dzieleniu się wiedzą i budzeniu ciekawości świata.

            W ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Sztuki uczniowie naszej szkoły zaprezentowali prace wykonane różną techniką. Wśród prac pojawił się min. szkic, prace wykonane akwarelą, farbami plakatowymi. Pojawiła się również ceramika, a nawet torby płócienne projektowane oraz wykonane przez naszych uczniów.

            Wszystkie prace stworzyły wystawę w holu szkoły. Pięknie dziękujemy za ukazanie swych talentów artystycznych 😊 😊 😊.

             

            Agnieszka Król-Bawoł

            Martyna Tokarz

        • Opłata za obiady - maj
          • Opłata za obiady - maj

          • Drodzy Rodzice,

            przypominam Państwu o dokonaniu płatności w systemie jemwszkole za miesiąc maj 2024 r., przed rozpoczęciem wydawania posiłków, w danym dniu do godz. 11.00.  Uczniom, których rodzice nie dokonają płatności w terminie posiłki nie będą wydawane.

            Adres strony do logowania i dokonania płatności za posiłki:

            https://app.jemwszkole.pl

            Nieobecność ucznia na obiadach należy zaznaczyć w systemie jemwszkole (klikając w kalendarzu na dany, zapłacony dzień) w bieżącym dniu do godz. 8.00. lub wcześniej.

            Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie.

            Wszystkie zaznaczone i zgłoszone nieobecności będą uwzględnione przy rozliczeniu końcowym po zakończonym roku szkolnym.      

             

            Krystyna Wójcik                                              

            Starszy Intendent ZSP-12

            Tel. 71 798-69-18 w.105

        • Poznajemy wiosenne obyczaje z Miejską Biblioteką Publiczną
          • Poznajemy wiosenne obyczaje z Miejską Biblioteką Publiczną

          • 24 kwietnia uczniowie kl. 2e w czasie pobytu w świetlicy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Podczas zajęć zorganizowanych przez pracowników MBP Filia nr 7 dzieci poznały zwyczaje i obrzędy związane z powitaniem wiosny w różnych krajach. Dowiedziały się, że świętowanie nadejścia wiosny ma wieloletnią tradycję na całym świecie, ale nie wszędzie obchodzi się je tak jak u nas 21 marca. W niektórych krajach celebruje się je już w lutym, w innych zaś dopiero w maju, kiedy zrobi się naprawdę ciepło. 

            Ponadto w różnych krajach obchodzone jest odmiennie. Na przykład w bośniackim mieście Zenica w pierwszym dniu wiosny odbywa się “Festiwal jajecznicy” tzw. Cimburijada, podczas którego każdy może poczęstować się za darmo smażonymi na ogromnych patelniach jajkami. Z kolei w Hiszpanii (w Walencji) w dniach 15-19 marca odbywa się Las Fallas czyli Święto Ognia. Polega ono na paleniu przygotowanych wcześniej przez artystów kartonowych rzeźb, stanowiących karykatury znanych polityków,  celebrytów lub satyryczne obrazy najważniejszych aktualnych wydarzeń. Niektóre zagraniczne obrzędy powitania wiosny są bardzo podobne do polskich. W Tajlandii odbywa się Festiwal Wody, w czasie którego wszyscy oblewają się wodą podobnie jak w Polsce podczas śmigusa - dyngusa. Natomiast w Szwajcarii mieszkańcy żegnają zimę przez spalenie na stosie bałwana wykonanego ze słomy. Sposobów na świętowanie tego wyjątkowego wydarzenia, jakim jest nadejście wiosny, jest naprawdę bardzo dużo. Co kraj to obyczaj.

            Oprócz wzbogacenia swojej wiedzy na temat zwyczajów wiosennych w różnych krajach uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w grze. Ich zadaniem było odnalezienie wśród księgozbioru konkretnych pozycji książkowych, w których zostały ukryte koperty z rozsypankami wyrazowymi. Po ich ułożeniu uczniowie mieli wspólnie odgadnąć hasło: “Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata.” Po raz kolejny okazało się, że wspólna zabawa to doskonały sposób na trening umysłu i naukę poprzez działanie. 

            Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Suwalskiej 11 za wspaniale przygotowane zajęcia, dużą dawkę wiedzy przekazanej w interesujący sposób oraz świetną zabawę. 

             

            Iwona Opalińska

            wychowawca świetlicy kl. 2e

             

        • Projekt: “Odkrywamy tajemnice zdrowia”.
          • Projekt: “Odkrywamy tajemnice zdrowia”.

          • W kwietniu wszystkie klasy IV wzięły udział w szkolnym projekcie przyrodniczym: „Odkrywamy tajemnice zdrowia”. Głównym celem i założeniem zadań projektowych było nabywanie wiedzy i umiejętności w zakresie dbałości o zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych w różnych sytuacjach. Czym jest uzależnienie? Jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach? Co to jest zdrowy styl życia? Jak być asertywnym? Na takie i wiele innych pytań związanych z tajemnicami zdrowia, uczniowie klas IV szukali odpowiedzi podczas kilku lekcji przyrody. Uczyli się także jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. Uczniowie w grupach tworzyli plakaty, albumy i makiety do omawianych zagadnień.

            Zdrowy styl życia
            Choroby zakaźne i pasożytnicze
            Zjawiska pogodowe mogą stanowić zagrożenie
            Co nam grozi ze strony jadowitych zwierząt?
            Zatrucie grzybami może mieć tragiczne skutki
            Rośliny trujące czy je znamy?
            Uzależnienia są groźne
            Niebezpieczne substancje w domu

            Każda grupa prezentowała swoją pracę, zwracając uwagę na najważniejsze punkty tematu. Warto obejrzeć dokładnie z jaką znajomością tematu i szczegółowością uczniowie je
            wykonali – poniżej link do prezentacji:


            Projekt o zdrowiu (genial.ly)


            Zachęcamy również do zerknięcia na stronę kampanii Ministerstwa Zdrowia pt. “Zdrowie -
            ogarniam to!” oraz obejrzenia ciekawych i zabawnych filmików:


            Zdrowie? Ogarniam TO! - Planuję Długie Życie (planujedlugiezycie.pl)


            Marta Musialik
            Bernadetta Walska

        • Ślimak, ślimak…pokaż rogi  ;)
          • Ślimak, ślimak…pokaż rogi  ;)

          • Chociaż kalendarzowa wiosna przyszła już miesiąc temu, pogoda nas nie rozpieszcza. Co zrobić gdy za oknem jest szaro, buro i brak słońca?  Uczniowie kl. 2b i 2e biorący udział w programie Młodzi w akcji. Wiosna postanowili znaleźć rozwiązanie tego problemu podczas pobytu w świetlicy. 

            Tym razem uczniowie zdecydowali się przywołać nieco “zaspaną” Wiosnę, poprzez wykonanie zwierzątka będącego jej symbolem. Wykorzystując kolorowy papier, pastele i papierowe talerzyki stworzyli śliczne kolorowe ślimaki-bujaki.  Kreatywne zajęcia plastyczne dostarczyły dzieciom wiele radości, a efekt ich działań przyniósł im dużo satysfakcji. 

            Dodatkowo podczas zajęć uczniowie zgłębili swoją wiedzę na temat tych bezkręgowców, poznali ich budowę, sposób rozmnażania oraz przystosowania się do środowiska życia, a także różne gatunki ślimaków (w tym największego ślimaka afrykańskiego oraz jadowite ślimaki morskie).

            Pomysł na ślimaka bujaka pochodzi z książki Ewy Wojtan - Dziennik zabaw.

             

            Iwona Opalińska

        • Detektywi klimatyczni w naszej szkole - certyfikat od Europejskiej Agencji Kosmicznej
          • Detektywi klimatyczni w naszej szkole - certyfikat od Europejskiej Agencji Kosmicznej

          • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w programie “Climate Detectives Kids 2023-2024” organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). To wyróżnienie jest dowodem na nasze zaangażowanie w edukację na temat klimatu i środowiska.W ramach programu “Climate Detectives Kids”, zorganizowaliśmy szereg inicjatyw, które pomogły naszym uczniom lepiej zrozumieć i docenić naszą planetę. Działania te obejmowały:

            - Dzień Wody - Podróż do serca naszej planety: Nasza szkoła zanurzyła się w tajemnice wody, odkrywając jej nieocenioną wartość dla życia na Ziemi. Uczniowie stworzyli plakaty, które były nie tylko informacyjne, ale także inspirujące, pokazując różne aspekty wody i jej wpływu na nasze życie.

            - Rok na Ziemi - Odkrywanie zmieniających się pór roku: Przez cały rok obserwowaliśmy zmiany, które zachodzą w przyrodzie. Uczniowie stworzyli model Ziemi, symulując ruch obiegowy Ziemi i obserwując oświetlenie Ziemi w różnych porach roku.- Cykl hydrologiczny - Podróż wody: Uczniowie odkryli, jak woda zmienia stan skupienia w kontekście obiegu wody. Dyskutowaliśmy, jak obieg wody może zmieniać się w wyniku globalnego ocieplenia i poznaliśmy rolę gleby w przyrodzie.

            - Dendrologia - a to ciekawe! - Zajęcia terenowe z biologii, podczas której uczniowie przypominają sobie pospolite rodzaje i gatunki polskich drzew oraz poznają metody określania ich wieku. Jest to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy o naszym naturalnym środowisku i zrozumienia, jak ważna jest jego ochrona.

            Nasze działania w ramach programu “Climate Detectives Kids” organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) pokazują, jak bardzo zależy nam na edukacji ekologicznej. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do kształtowania świadomości ekologicznej wśród naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i gratulujemy naszym wspaniałym uczniom! Cieszymy się, że możemy być częścią tej ważnej misji.

            Anna Mamla

            Anna Strzelecka

            Bernadetta Walska

            Marta Musialik

            Renata Mazurek

            Marek Berkowski 

        • Wiosna w obiektywie uczniów kl. 2b i 2e
          • Wiosna w obiektywie uczniów kl. 2b i 2e

          • Człowiek żyje, działa i rozwija się w środowisku przyrodniczym, które jest mu najbliższe i najbardziej naturalne. Jednak zajęty codziennymi sprawami nie zawsze potrafi zauważyć i docenić piękno otaczającego go środowiska. Dlatego warto już od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci na piękno przyrody i potrzebę życia w zgodzie z naturą. Zdając sobie z tego sprawę zaangażowaliśmy uczniów kl. 2b i 2e, w  ramach projektu Młodzi w Akcji. Wiosna, do przygotowania w świetlicy wystawy fotograficznej pt. “Wiosna w obiektywie”. 

            Celem działania było przede wszystkim rozwijanie zainteresowania uczniów otaczającym światem, zapoznanie z różnorodnością świata roślin oraz kształtowanie więzi emocjonalnej z przyrodą i wrażliwości na jej piękno. Na wystawie można zobaczyć różne gatunki wiosennych roślin, pięknych kolorowych kwiatów oraz kwitnących drzew i krzewów. Zdjęcia można obejrzeć w holu głównym szkoły przy ul. Suwalskiej 5, naprzeciwko portiernii. Serdecznie zapraszamy!

             

            Iwona Opalińska

            wychowawca świetlicy