• Universum Challenges
          • Universum Challenges

          • Razem z uczniami z Grecji, Hiszpanii i Słowenii będziemy świętować 550 rocznicę urodzin wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika ( rok 2023  został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika) realizując zadania w ramach  nowego projektu  eTwinning "Universum Challenges". W trakcie roku szkolnego będziemy zgłębiać naszą wiedzę dotyczącą  Układu Słonecznego, poznając podstawowe dane o ciałach niebieskich, przyjrzymy się również życiu astronautów w kosmicznych przestworzach, wykonamy szereg kosmicznych wyzwań!

            Do tej pory uczestnicy  przedstawili się swoim projektowym partnerom, nagrywając swoje wypowiedzi, tworząc awatary i krótkie opisy. Przygotowali również prace konkursowe z logo naszego projektu. O kolejnych zadaniach poinformujemy wkrótce.

            Koordynator projektu

            Malwina Kordus

        • Projekt   "Cogito, ergo sum - Myślę, więc jestem"     
          • Projekt   "Cogito, ergo sum - Myślę, więc jestem"     

          • Miesiąc październik w naszej szkole pełen był wyjątkowych wydarzeń, które miały na celu rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia, samopoznania oraz zachęcanie uczniów do refleksji nad swoją tożsamością. Wszystko to działo się w ramach realizacji projektu "Cogito, ergo sum - Myślę, więc jestem", skierowanego do uczniów klas 1-8.

            Projekt rozpoczęliśmy od spotkania z bibliotekarzem szkoły – panią Agnieszką Maciejewską. Została wówczas przedstawiona uczniom sentencja filozofa René Descartesa: "Cogito, ergo sum - Myślę, więc jestem". Omówiliśmy jej znaczenie, jako jednego z najważniejszych stwierdzeń w historii filozofii. Uczniowie poznali również podstawowe pojęcia filozoficzne, takie jak myślenie, świadomość i tożsamość. To był początek naszej fascynującej podróży w świat myśli i filozofii. Kolejnym etapem projektu były „Sesje twórczego rysowania”, podczas których uczniowie mieli okazję wyrazić swoje myśli i emocje poprzez sztukę. Tworzyli obrazy oddające ich wnętrze, korzystając z różnych technik, kolorów i form. Mieli  możliwość  wyrażenia swojej indywidualności w sposób wizualny. Równie ważnym elementem projektu były zajęcia taneczne, podczas których dzieci  mogły wyrazić swoje uczucia  poprzez ruch i taniec. Tworzyli proste choreografie lub improwizacje taneczne, co pozwoliło im przedstawić swoje emocje w sposób  inny niż poprzez słowa czy obrazy.  Podczas warsztatów muzycznych  powstawały  proste  melodie, wyrażające  myśli i emocje uczniów. To był kolejny kreatywny sposób na wyrażenie siebie. Podczas  „Sesji artystycznego eksperymentowania” dzieci miały również szansę eksperymentować z różnymi materiałami artystycznymi, takimi jak farby, kredki czy kolaże. Powstały prace techniczno-plastyczne, które były wyrazem ich myśli i uczuć. To było prawdziwe odkrywanie siebie przez tworzenie sztuki. Po każdej sesji twórczej, zachęcaliśmy uczniów do krótkiej refleksji nad tym, co chcieli przekazać swoimi pracami, jakie emocje towarzyszyły im podczas tworzenia, oraz co odkryli o sobie. Ta część projektu pomagała uczniom zrozumieć siebie i swoje myśli.

            Projekt "Cogito, ergo sum - Myślę, więc jestem" był nie tylko szansą na rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i samopoznania, ale również wprowadzeniem dzieci w fascynujący świat filozofii , refleksji  i sentencji  łacińskich.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu i pomogli uczniom odkryć, że myśląc, istnieją. To dopiero początek naszej filozoficznej przygody!

            Alicja Śledzińska

            Agnieszka Maciejewska

             

        •  "Spotkanie z Czarodziejską Przygodą: Impreza Tematyczna Harry'ego Pottera"
          • "Spotkanie z Czarodziejską Przygodą: Impreza Tematyczna Harry'ego Pottera"

          • 31 października w klasie 3d to niezwykła chwila, ponieważ nasza klasa zorganizowała Imprezę w stylu Harry'ego Pottera. To wydarzenie okazało się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz stworzenia niezapomnianych chwil. Razem z naszymi uczniami oglądaliśmy film z przygodami Harry'ego Pottera, przygotowaliśmy bufet pełen smakołyków prosto z Hogwartu, prowadziliśmy fascynujące dyskusje o postaciach i magii, zdobiliśmy magiczne kartki, rywalizowaliśmy w quizach oraz poszukiwaliśmy odpowiedzi do krzyżówek. Nie zabrakło również emocjonującego konkursu na najbardziej fascynującą różdżkę. Dzieci wzięły także udział w lekcji magii, prowadzonej przez Jolantę Popiołek, wychowawcę klasy 2d. Całe wydarzenie towarzyszyła nam niezwykła muzyka z filmów o Harrym Potterze, co sprawiło, że mogliśmy jeszcze bardziej zanurzyć się w magicznym świecie Hogwartu.

            Rodzice wraz z dziećmi wykazali ogromne zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia. Przygotowali fantastyczne kostiumy, które przywróciły do życia postaci z sagi Harry'ego Pottera, takie jak Harry, Hermiona, Ron, Dumbledore i wiele innych ulubionych bohaterów. Dodatkowo, przygotowali niezwykle kreatywne przekąski w stylu Harry'ego Pottera, które zrobiły niezapomniane wrażenie.

            To był naprawdę magiczny dzień, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za udział i wspólną zabawę na imprezie w stylu Harry'ego Pottera!

            Angelika Smal-Nieborak

            Wychowawca klasy 3d

        • Światowy Dzień Zwierząt na lekcjach przyrody
          • Światowy Dzień Zwierząt na lekcjach przyrody

          • W październiku, miesiącu szczególnie poświęconym zwierzętom, uczniowie klas czwartych poszerzali swoją wiedzę o różnych gatunkach zwierząt dziko żyjących. Zadaniem uczniów było zebranie i wyselekcjonowanie informacji na temat wybranego zwierzęcia, wykonanie mini plakatu oraz zaprezentowanie efektów swojej pracy kolegom i koleżankom z klasy. Dzięki temu, dowiedzieliśmy się bardzo wiele na temat wyglądu i cech charakterystycznych zwierząt, miejsca ich występowania, sposobu odżywiania. Pojawiły się też liczne ciekawostki. Uczniowie uczyli się aktywnie słuchać, zadawać i odpowiadać na pytania publiczności. Powstały piękne prace, które można obejrzeć w galerii.

            Marta Musialik

        • Świetlicowa podróż do Australii
          • Świetlicowa podróż do Australii

          • W październiku w świetlicy szkolnej kontynuowaliśmy projekt "Kontynenty świata". Tym razem skupiliśmy się na Australii - najmniejszym kontynencie na kuli ziemskiej, który zadziwia nas swoją niezwykłą różnorodnością. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne oraz edukacyjne filmy, które pozwoliły im zgłębić wiedzę na temat klimatu, charakterystycznych zwierząt, znanych miejsc, największych miast, stolicy, rdzennych mieszkańców oraz kultury tego fascynującego miejsca. Dodatkowo, uczestnicy projektu stworzyli różnorodne prace plastyczno-techniczne związane z tematem, takie jak: mapy Australii, rysunki przedstawiające sztukę aborygeńską oraz zakładki do książek.

            Szczególnym uznaniem cieszyły się trójwymiarowe modele zwierząt, które zamieszkują Australię, wykonane przez poszczególne grupy świetlicowe. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie, która znajduje się w holu szkolnym oraz w galerii poniżej.

             

            Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszych dokonań.

            Iwona Opalińska, Kinga Szymańczak i Karolina Rusnarczyk

             

        • "Laboratoria przyszłości" - w praktyce
          • "Laboratoria przyszłości" - w praktyce

          • Podczas Tygodnia Zdrowego Odżywiania w ramach Światowego Dnia Żywności oraz Owoców i Warzyw klasy 2 b i 2e miały okazję wykorzystać materiały z Laboratoriów Przyszłości - Zestaw papierów kartonowych do haftowania. Uczniowie wykazali się nie lada cierpliwością i zawziętością. Praca ta nie tylko wymagała skupienia, ale również, pozwoliła nam usiąść, wyciszyć i odstresować się przed zajęciami dydaktycznymi. Sądzimy, że nie były to ostatnie zajęcia z haftowania. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

            Beata Tomaszewska

            Iwona Opalińska

        • Jesienny Bal
          • Jesienny Bal

          • W ubiegłym tygodniu, zarówno na ulicy Suwalskiej jak i Lubelskiej, odbył się w naszej szkole Jesienny Bal. Uczniowie zaskoczyli kreatywnymi przebraniami, a zwycięzcy zostali koronowani na Królową i Króla Balu. Atmosfera była nieziemska! Mamy nadzieję, że uczniowie będą wspominać to wydarzenie z uśmiechem! Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia i przygotowań. 

             

            Paulina Stróżka

            Anna Mamla

        • Konkurs polskiej piosenki patriotycznej
          • Konkurs polskiej piosenki patriotycznej

          • 27 października uczniowie klasy 1b, 1c, 1d, 3d, 2f  wzięli  udział w konkursie międzyszkolnym  „Radosne Dźwięki Niepodległości”. Organizatorem konkursu jest Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z siedzibą we Wrocławiu. Głównym celem konkursu jest szczególne uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania Niepodległości Polski poprzez występ sceniczny uczniów szkół śpiewających polskie pieśni patriotyczne. Zadaniem uczestników konkursu było nagranie wokalnego wykonania wybranej polskiej piosenki patriotycznej. 

            Ponad stuosobowy chór naszej szkoły składający się z pięciu klas 1b, 1d, 1c, 1d, 3d, 2f zaśpiewał polską piosenkę patriotyczną pt.:Jak szło wojsko raz ulicą -  Piosenkę nagrano w formie audiowizualnej i wysłano do organizatora konkursu. Wszyscy wokaliści wykonali prezentowany utwór z pamięci. Uczniowie i uczennice przygotowywane były do występu wokalnego pod czujnym okiem swoich wychowawców pani Angeliki Smal Nieborak, Joanny Petri, Anny Werblińskiej, Magdaleny Zielińskiej i Marzeny Kopacz.

            Występ naszych uczniów był nie tylko wzruszający, ale również pełen pasji i oddania dla naszej Ojczyzny. Nasi uczniowie pokazali, że muzyka może być pięknym narzędziem wyrażenia miłości do kraju. 

            Chóry, które zajmą trzy pierwsze miejsca zostaną zaproszone do wykonania utworu na żywo podczas XX Radosnej Parady Niepodległości. Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na ogłoszenie wyników. Konkurs zostanie rozstrzygnięty najpóźniej do 7 listopada 2023 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej organizatora. Do placówek, których chór został nagrodzony lub wyróżniony w konkursie zostaną wysłane osobne zawiadomienia.

             

            Pozdrawiamy muzycznie,

            Angelika Smal Nieborak i Joanna Petri


             

        • Wyniki konkursu: „Święci –  nasi przyjaciele”.
          • Wyniki konkursu: „Święci –  nasi przyjaciele”.

          • Uczniowie naszej szkoły z ogromnym  zaangażowaniem uczestniczyli w konkursie „Święci –  nasi przyjaciele”. Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji Uroczystości Wszystkich Świętych, zapoznanie uczniów z postaciami świętych, doskonalenie umiejętności twórczych oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie postaci wybranego świętego lub sceny z jego życia. Na konkurs wpłynęło mnóstwo pięknych prac plastycznych przedstawiających świętych bliskich dzieciom, między innymi Najświętszą Maryję Pannę, św. Franciszka, św. Jana Pawła II, św. Ritę, św. Różę, św. Antoniego, św. Mikołaja, św. Kingę, św. Faustynę Kowalską, św. Antoniego, św. Huberta i wielu innych.  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

             W dniu 27 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Wyłoniono następujących zwycięzców:

            I miejsce:

            Kinga J.  kl. 1f

            Hanna K. kl. 4d

             

            II miejsce:

            Łucja W. kl. 2c

            Sara B. kl. 4a

             

            III miejsce:

            Bartosz M. kl. 1d

            Aleksandra Ch. kl. 3e

             

            Dodatkowe wyróżnienia w konkursie otrzymali: Magdalena K. kl. 2f, Alicja Ś. kl. 3h, Jula S. kl. 3b, Natalia G. kl. 2f, Antoni J. kl. 1d , Dominik M. kl. 1b, Hubert K. kl. 2d

             

            Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom. Zwycięzcy i osoby wyróżnione otrzymają nagrody. Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć.

            Organizatorzy konkursu: Hanna Ernst, Ewelina Matuszewska, ks. Wiesław Mąkosa

             

            „Sancti estote, quia sanctus sum ego, Dominus Deus vester” (Lev. 19, 2).

        • Tydzień Zdrowego Odżywiania w ramach Światowego Dnia Żywności oraz Owoców i Warzyw
          • Tydzień Zdrowego Odżywiania w ramach Światowego Dnia Żywności oraz Owoców i Warzyw

          • W dniach od 16 do 20 października 2023 r. wszystkie grupy świetlicowe z okazji Światowego Dnia Żywności oraz Owoców i Warzyw, aktywnie uczestniczyły w zajęciach, związanych ze zdrowym odżywianiem. Celem akcji było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania poprzez wzbogacenie wiedzy uczniów o roli i znaczeniu składników odżywczych oraz zdrowego stylu życia. Dodatkowo wdrażanie do jedzenia warzyw i owoców ze względu na ich walory, promowanie zdrowego trybu życia oraz kształtowanie u dzieci pozytywnych postaw zdrowotnych z uświadomieniem własnej odpowiedzialności za ochronę swojego zdrowia.

            Podczas zajęć świetlicowych dzieci miały okazję zapoznać się z piramidą żywienia, odpowiednim balansowaniem posiłków, wartościami odżywczymi produktów. Uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, na których wykonywali pysze i zdrowe posiłki. Został również odegrany teatrzyk do wiersza Jana Brzechwy „ Na straganie”. Nie zabrakło również zagadek i quizów o zdrowym żywieniu. 

            Na koniec tygodnia powstały piękne prace plastyczne przedstawiające owoce 3D wykonane różnymi technikami. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej. 

             

            Roksana E. Garncarek

            Katarzyna Mikuła

        • Klasa 2e z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej
          • Klasa 2e z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

          • Dnia 25 października, podczas pobytu w świetlicy, klasa 2e odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną, mieszczącą się przy ul. Suwalskiej 11. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, której głównym celem było zaznajomienie ich ze środowiskiem bibliotecznym, zasadami zachowania w tym miejscu, właściwego obchodzenia się z książkami oraz dostępnym księgozbiorem. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem sięgali po dostępną literaturę, wymieniali się spostrzeżeniami i żywo dyskutowali o oglądanych książkach.

            Podczas wizyty mieli również okazję posłuchać najciekawszych fragmentów książki "Nela na wyspie Kangura", autorstwa młodej podróżniczki i znanej reporterki, która odwiedziła wszystkie kontynenty świata. Jest ona autorką serii książek podróżniczych dla dzieci, w których opisuje najodleglejsze zakątki świata. Tym razem Nela stała się przewodniczką dzieci w poznaniu Australii. Uczniowie dowiedzieli się wielu zaskakujących ciekawostek związanych z tym kontynentem, takich jak czas trwania podróży samolotem z Polski do Australii, rozmiary kangurów czy ilość godzin snu koali (nie do wiary, ale to aż 20 godzin w ciągu doby!).

            Miejska Biblioteka Publiczna jest miejscem niezwykle przyjaznym dzieciom. Na młodych czytelników czeka tam wiele ciekawych książek, kącik czytelniczy, uwielbiane przez dzieci pluszaki oraz przyjazna atmosfera.

            Chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom biblioteki za możliwość udziału w lekcji bibliotecznej, za poświęcony czas, zaangażowanie i ciepłe przyjęcie.

             

            Iwona Opalińska 

            wychowawca świetlicy klasy 2e

             

        • Ogólnopolskie wyróżnienia eTwinning
          • Ogólnopolskie wyróżnienia eTwinning

          • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze dwa ubiegłoroczne projekty "Unsere Schule in 2050" oraz "Book a book" zostały wyróżnione Krajową Odznaką Jakości.  Oznacza to, że praca naszych uczniów i działania podjęte w ramach międzynarodowej współpracy stanowią potencjał rozwojowy dla kolejnych projektów, a zastosowane inicjatywy edukacyjne są dobrym przykładem do naśladowania przez inne szkoły zarówno w kraju, jak i za granicą.

            Koordynator projektów

            Malwina Kordus

        • MAGNETYCZNE ZAJĘCIA W PORCIE ŁUKASIEWICZA
          • MAGNETYCZNE ZAJĘCIA W PORCIE ŁUKASIEWICZA

          • Uczniowie klasy 6b wybrali się do instytutu technologicznego PORT ŁUKASIEWICZA na warsztaty edukacyjne zatytułowane Magnez, a magnes. Nie trudno się domyślić, że celem warsztatów było zapoznanie uczestników ze zjawiskiem magnetyzmu. Zajęcia były bogate w doświadczenia z wykorzystaniem różnorodnych pomocy, jak magnezy, urządzenie do wytwarzania pola magnetycznego, opiłki żelaza i wiele innych. Przed uczestnikami postawiono wiele zadań, które wymagały zastosowania własności magnetycznych różnych materiałów. W planach zespołu klasowego są kolejne warsztaty w instytucie technologicznym PORT ŁUKASIEWICZA. Czekamy z niecierpliwością.

             

            Marek Berkowski

        • Zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu - podsumowanie 
          • Zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu - podsumowanie 

          • W dniach 4-18.10.2023r. świetlica szkolna we współpracy z samorządem szkolnym zorganizowała w naszej szkole zbiórkę charytatywną na rzecz TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu przy ul. Ślazowej 2. Dzięki ofiarności darczyńców udało nam się zebrać cztery duże kartony ręczników i koców, ok. 30 kg suchej karmy dla psów i kotów, 4,5 kg mokrej karmy dla psów oraz prawie 60 jednorazowych porcji mokrej karmy dla kotów w saszetkach. Wśród zgromadzonych rzeczy znalazły się również przysmaki, zabawki dla zwierząt (szarpaki, piłki), podkłady jednorazowe i inne akcesoria potrzebne podopiecznym schroniska. W piątek 20 września wszystkie dary zostały przekazane do schroniska. 

            Za zaangażowanie się w akcję i zrozumienie potrzeb czworonogów składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Cieszymy się, że los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły.

            Zachęcamy do dalszych działań i pomocy!

             

            Iwona Opalińska - Koordynator akcji

             

        • Pachnące warsztaty
          • Pachnące warsztaty

          • W piątek 13 - tego uczniowie klasy 2e odwiedzili profesjonalne laboratorium, gdzie wzięli udział w pachnących warsztatach. Na wstępnie uczniowie za pomoca węchu musieli rozwiązać zadanie i dopasować olejki eteryczne do zdjęć pachnących roślin. Zadaniu towarzyszyły ożywione dyskusje i ogromne zainteresowanie. Wszelkiego rodzaju tajemnicze naczynia i substancje zostały wykorzystane w drugim zadaniu. Dzieci poznały proces powstawania perfum i samodzielnie przygotowały swoje pachnidełka.Ten krótki wyjazd sprawił dzieciom dużo radości i był świetnym czasem na integrację, podczas której rozmowom i opowieściom nie było końca.

             

            Iwona Nogaj

        • I love maths - geometria, ułamki, nagrody
          • I love maths - geometria, ułamki, nagrody

          • Od września br. w naszej szkole dla klas 7 – 8 realizowany jest projekt edukacyjny ILoveMaths, który znalazł się w gronie wyróżnionych grantem przez fundację mBanku – mFundację. Uczniowie zrealizowali już 2/3 założonego w projekcie materiału w postaci nowego zasobu słownictwa oraz zadań. Pierwsza część dotyczyła liczb i działań na liczbach, druga część geometrii. Uczestnicy projektu wypełniali wykreślanki wyrazowe, rozwiązywali krzyżówki, typowe zadania matematyczne w języku angielskim, brali udział w quizach klasowych na platformie Kahoot jak również korzystali z gier przygotowanych na platformie WordWall. W miesiącu październiku wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe długopisy z napisem ILoveMaths. Niżej zamieszczamy linki również do trzeciej i ostatniej już części materiału, którym będą ułamki zwykłe i ułamki dziesiętne. W listopadzie uczniowie wezmą udział w konkursie matematycznym w języku angielskim. Nagrodą dla zwycięzców będzie nagroda w postaci zestawu gry edukacyjnej, która zdobyła wiele wyróżnień na całym świecie, m.in. Educational Toy of The Year 2012 w Australii czy Parent's Choice Award 2011 w USA. W Polsce zdobyła tytuł Zabawki Roku 2017 jak również główną nagrodę w prestiżowym konkursie "Świat przyjazny dziecku" organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w roku 2017. Klasy biorące udział w konkursie będą mogły wykorzystać grę podczas zajęć szkolnych. Z niecierpliwością zatem zbliżamy się do listopadowego konkursu.

             

            CZĘŚĆ DRUGA GEOMETRIA

            FIGURY PŁASKIE https://wordwall.net/resource/58975458

            FIGURY PRZESTRZENNE https://wordwall.net/resource/58974562

            Geometric theorems https://wordwall.net/resource/58912539

            CIRCLE https://wordwall.net/resource/58974310

             

            CZĘŚĆ TRZECIA UŁAMKI

            QUIZ https://wordwall.net/resource/58957673

            LOT SAMOLOTEM https://wordwall.net/resource/61274520

            LOT SAMOLOTEM https://wordwall.net/resource/61274161

             

            O projekcie można również przeczytać na stronie: 

            https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/w-szkole-na-maslicach-dzieci-ucza-sie-matematyki-po-angielsku

            Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

             

            Koordynator projektu Marek Berkowski

          • Współpraca z Liceum Ogólnokształcącym nr 6 we Wrocławiu

          • W dniu 6 października 2023 roku w szkole zostały przeprowadzone warsztaty pod tytułem "Wpłyń na bezpieczeństwo". Zostały one przeprowadzone we współpracy z uczniami Liceum Ogólnokształcącego nr 6 we Wrocławiu. Zajęcia dotyczyły  zasad bezpiecznego zachowania się na basenie oraz miały na celu promowanie pływania. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami higieny, savoir-vivre na basenie, dowiedzieli się także, w jaki sposób należy się zachować, gdy na basenie znajduje się dziecko z niepełnosprawnością. Na koniec zajęć był też czas na oglądanie medali zdobytych przez naszych prelegentów. Mamy zamiar rozpocząć cykl warsztatów dla uczniów naszej szkoły dotyczących bezpiecznego zachowania na różnych akwenach wodnych.  Zajęcia z kolejnymi klasami planujemy jeszcze w dwóch odsłonach: zimowej i letniej. Dziękujemy Pani Małgorzacie Garbarek za umożliwienie ciekawej współpracy :-) Izabela Wojtycka

        • Światowy Dzień Zwierząt
          • Światowy Dzień Zwierząt

          • Dnia 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Święto to ma na celu uwrażliwienie na los zwierząt, kształtowanie pozytywnych postaw oraz umiejętności opiekowania się nimi. Dodatkowo dzieci zostały zapoznane z zagrożonymi gatunkami i organizacjami, które zajmują się ich losem. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się z historią święta, gatunkami zwierząt zamieszkującymi różne kontynenty, a poprzez zagadki i quizy utrwalili swoją wiedzę. Podsumowaniem zajęć było wykonanie kreatywnej pracy plastycznej z wykorzystaniem materiałów recyklingowych.

            Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych zdjęć. 

             

            Roksana Garncarek

            Kinga Szymańczak

        • Wycieczka do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie
          • Wycieczka do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie

          • W październiku klasy 2a,2c,2d,2f,3b,3d,3e,3f,3g i 3h wybrały się na wycieczkę do Jaskini Niedźwiedziej, położonej w Masywie Śnieżnika, w pobliżu miejscowości Kletno. Jaskinia Niedźwiedzia jest jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce. Została odkryta przypadkowo w 1966 roku, podczas eksploatacji kopalni marmuru. Turystom została udostępniona do zwiedzania w 1983 roku. Jaskinia Niedźwiedzia słynie z przepięknej szaty naciekowej: stalaktyty, stalagmity, polewy, perły jaskiniowe. W jaskini udało nam się zobaczyć także malutkie latające ssaki -nietoperze. We wnętrzu jaskini nie mogliśmy napatrzeć się na piękne stalaktyty, stalagmity, draperie, misy martwicowe, nacieki i inne cuda stworzone przez samą naturę. Zobaczyliśmy również szkielet niedźwiedzia żyjącego tam w dawnych czasach. Spotkaliśmy też nietoperza zatopionego w polewie kalcytowej. We wnętrzu jaskini panuje stała temperatura 5 stopni Celsjusza więc wszyscy planujący tam wizytę muszą zaopatrzyć się w ciepłe ubrania. Podczas wycieczki odwiedzimy również miasto Frankensteina, w którym oprócz izby jego pamięci odnajdziemy także krzywą wieżę, z której roztacza się piękny widok nie tylko na miasto, ale również na pasmo Sudetów Środkowych i przedgórze Sudeckie. W programie zawarliśmy również zwiedzanie ruin XIV zamku z krzywą wieżą w Ząbkowicach Śląskich.

            Wioletta Maćków

        • Spotkanie z pisarzem
          • Spotkanie z pisarzem

          • Spotkanie z autorem ulubionej książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z książką. Dnia 12 października w Bibliotece osiedlowej gościł Łukasz Wierzbicki – pisarz, autor zbioru dowcipów i książek dla dzieci i młodzieży. Do tej pory napisał 9 książek. Podczas spotkania z nami pisarz wyjaśnił dzieciom z klasy 3e i 3 f, skąd czerpał pomysły do pisania utworów. Omówił proces powstawania książki -  od pomysłu do jej wydania. Następnie przeczytał: ”Ocean to pikuś” .Dzieci słuchały z zaciekawieniem oraz żywo reagowały na jego słowa. Zadawały pisarzowi dużo różnych pytań, na które autor chętnie odpowiadał. Młodzi czytelnicy byli zachwyceni osobą twórcy oraz niezwykle barwną i ciekawą formą prezentacji bohaterów swoich książek. Spotkanie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze, a dzieci nagrodziły pisarza gromkimi brawami. Pełne emocji spotkanie zakończyło się wpisywaniem dedykacji do zakupionych przez dzieci książek autora. Mamy nadzieję, że takie spotkania z pisarzami będą aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście.

            Wioletta Maćków