• W świetlicy „Zaczarowany Ołówek” - 10 listopada

• 15.11.2021 13:06
        • II d i II f uroczyście obchodziły - Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie przez kilka dni przygotowywali się do uczczenia święta. W czasie zajęć tematycznych dzieci zapoznały się z przeszłością Polski oraz sylwetkami ważnych postaci historycznych. Podczas zajęć plastycznych wykonywali prace dotyczące symboli naszej państwowości  m.in. godła i flagi.  Na zakończenie uroczystego dnia, o godzinie 11.11, uczniowie razem z nauczycielami świetlicy odśpiewali Hymn Polski.

Pozdrawiamy,
          Anna Mamla
          Agnieszka Maciejewska
          II d i II f
          Zaczarowany Ołówek

• Jesień w świetlicy kl. 1D

• 08.11.2021 14:34
        • Jesień przywitała uczniów klasy 1D pięknym słońcem oraz niesamowitą paletą barw. Uczniowie ochoczo przenosili kolory liści na papier tworząc malownicze prace, przygotowaliśmy  jesienne wazony. Obchodziliśmy Dzień Drzew podkreślając ich rolę w naszym życiu. Dodatkowo w trakcie trwania miesiąca poznaliśmy popularne kolorowanki „mandale”. Październik zakończyliśmy pracą wymagającą precyzji oraz cierpliwości, stworzyliśmy koralikowe zwierzęta! Zapraszam do fotorelacji.

Patrycja Wychowaniec

• Jesień w świetlicy

• 02.11.2021 07:37
        • Jesień już na dobre rozgościła się wokół nas – w sadzie, w parku, w lesie oraz w naszej świetlicy. Jest to niezwykle piękna pora roku. Począwszy od niesamowitych kolorów, w jakie ubierają się drzewa i krzewy, aż po przepyszne jesienne warzywa i owoce.

Podczas październikowych zajęć uczniowie wykonali wiele prac plastycznych wykorzystując dary jesieni – kolorowe liście, kasztany, żołędzie, szyszki i ziemniaki. Inspiracji do wystroju i prac plastycznych szukaliśmy wszędzie. Poznawaliśmy również przysłowia związane z tym miesiącem np. „Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima”.

M. Łoboda

A. Wąsowska

• Dzień Grzyba

• 20.10.2021 10:03
        • 27.09.2021 rozpoczęliśmy w naszej świetlicy obchody Dnia Grzyba. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, przez kilka dni, mieli okazję poczuć się jak na grzybobraniu. Prezentowaliśmy naszym podopiecznym różnorodność i bogactwo świata grzybów poprzez przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną.Uczniowie poznali grzyby jadalne, trujące oraz chronione , zarówno poprzez prezentację wiersza M. Konopnickiej „Grzyby”,jak również za sprawą piosenki „Rudy Rydz”.
          Dzieci bez trudu rozwiązywały quizy i rebusy związane z tematyką zajęć. Przyszedł też czas na twórczość naszych podopiecznych. Powstało wiele różnorodnych prac plastycznych, które stały się ozdobą naszych sal.
          Gabriela Palica
          Agnieszka Otawska
          Anna Olszewska
          Patrycja Wychowaniec
        • Spotkanie z wierszem

• 18.10.2021 09:40
        • 12 października uczniowie z klasy 1b przygotowali występ w ramach cyklicznego, czytelniczego projektu „Spotkanie z wierszem”. Głównym celem projektu jest popularyzacja wierszy znanego poety dziecięcego, rozbudzanie pasji czytania oraz przełamywanie tremy, która towarzyszy podczas występów publicznych.  Grupa odbiorców zostaje wprowadzona w świat wierszy, doskonali umiejętność słuchania ze zrozumieniem i rozbudza wyobraźnię.

Uczniowie zaprezentowali trzy wiersze J. Brzechwy – „Tańcowała igła z nitką”, „Pomidor”, „Na straganie”. Wybrane wiersze zostały zaprezentowane uczniom z klasy 1f, którzy słuchali z wielkim zaciekawieniem, a następnie poprawnie odpowiadali na zadawane pytania do wierszy. Na koniec zaśpiewali dla nas piosenkę J. Brzechwy pt. „Witajcie w naszej bajce”.

M. Łoboda