• Świetlica grupy XIX oraz XVIII - podsumowanie września

• 03.10.2022 10:00
        • Świetlica grupy XIX oraz XVIII miała intensywny miesiąc pełen ciekawych zajęć i projektów. Gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu pozytywnie nastrajały uczniów do popołudniowych lekcji. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursie plastycznym, polegającym na zaprojektowaniu ubioru dla ucznia. Projekt ten zainicjowały uczennice uczęszczające do klasy 3c. Po skończeniu prac plastycznych, wszyscy chętnie brali udział w zabawach ruchowych w sali. Aby nasza współpraca przebiegała pomyślnie, każda z klas wspólnie stworzyła regulamin świetlicy. Po pracy intelektualnej był czas na  pokonywanie torów przeszkód, to specjalność naszych podopiecznych.
        •  Wiosna w Zaczarowanym ołówku

• 21.06.2022 10:28
          „Wiosna”
          Wiosną kwitną piękne kwiaty,
          koncert dają pierwsze ptaki,
          trawa wnet się zazieleni.
          Chodźmy, chodźmy rozmarzeni.
          Poszukajmy tej zieleni.
          Poszukajmy śladów wiosny,
          dzień jest piękny i radosny.”

Sonia Rowicka
          Wiosna w świetlicy 2d i 2f minęła w świetnych humorach. Pogoda dopisywała, więc dzieci aktywnie spędzały czas na placu zabaw i boisku szkolnym. Wiele ciekawych wydarzeń sprawiło, że nie było czasu na nudę.
        • Świetlicowy Dzień Dziecka

• 14.06.2022 10:57
        • Dnia 2 czerwca poranne grupy świetlicowe świętowały Dzień Dziecka na sportowo. Dzieci wzięły udział grupami w czterech konkurencjach: przeciąganie liny, gra ,,kamień, nożyce, papier”, wyścigi z rzutem do celu oraz wyścigi rzędów z piłką.  Było dużo emocji, śmiechu oraz dobrej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Organizatorzy:
          Anna Olszewska
          Kinga Szymańczak
          Michał Wojciechowski

• Zima w Zaczarowanym ołówku

• 15.03.2022 11:44

„Ach jak dobrze, przyszła zima!

Już śnieg pada i mróz trzyma.
          Jest też zdrowo i wesoło,

bo śmiech dzieci słychać wkoło.”

„Przyszła zima” , autor nieznany

Nadszedł czas na zmianę dekoracji  w naszej świetlicy. Gdy na dworze zrobiło się zimno i biało, uczniowie klasy 2d i 2f wykonywali mnóstwo wyjątkowych prac techniczno-plastycznych.  Podczas zajęć podopieczni robili łańcuchy świąteczne, bombki oraz skarpety mikołajowe, które zawiesiliśmy na oknach, drzwiach, tablicy w naszej sali. Przygotowywanie dekoracji dawało wiele radości naszym wychowankom. W okresie przedświątecznym nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

Po powrocie z przerwy świątecznej uczniowie tworzyli prace plastyczne z okazji: Dnia Babci i Dziadka, Walentynek, Karnawału, Tłustego Czwartku, Dnia Kota i Dnia Dinozaura. W Zaczarowanym Ołówku cyklicznie odbywały się akcje czytelnicze.

Sport, ruch i zdrowie to kolejny temat naszych zajęć. Dużo rozmawialiśmy o tym jak bezpiecznie i aktywnie spędzać czas zimową porą. Pełni nowych pomysłów, zapału żegnamy zimę i wyczekujemy wiosny.

Agnieszka Maciejewska
          Anna Mamla

• "Eksperymenty na wesoło"

• 23.02.2022 07:26
        • Po feriach ruszyliśmy z nowymi pomysłami. Klasy 1b i 1c podczas zajęć świetlicowych uczestniczyły w projekcie "Eksperymenty na wesoło". Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa a każdy przedstawiony eksperyment odbył się pod nadzorem osób dorosłych. Niektóre doświadczenia wymagały czasu: krystalizacja soli, farbowanie liści kapusty pekińskiej czy rozpuszczanie skorupki jajka w occie. Część eksperymentów została zaprezentowana innej grupie świetlicowej tj. tęczowy deszcz, gaszenie świeczek i dmuchanie balonika dwutlenkiem węgla, zgniatanie dłonią surowego jajka kurzego i wiele, wiele innych.

Uczniowie byli zachwyceni, niektóre doświadczenia powtarzali w domu pod czujnym okiem rodziców.